Taste of the Wild. Je to divočina!

Oficiální web distributora pro ČR a SR. Made in the USA.

Krmení a výživa Otázky a odpovědi

Jak hodně bych měl svého mazlíčka krmit?

Na každém balení najdete instrukce a rady, jak krmit. V tabulce najdete informace o tom, kolik gramů krmiva je vhodné naservírovat psovi o určitě hmotnosti. Je ale nutné si pamatovat, že pokud je v tabulce uvedeno 200 g a vy svého psa krmíte dvakrát denně, jedna porce se bude skládat ze 100 g krmiva, a ne, že si váš mazlíček naplní břicho dvěma 200g porcemi.

Každý pes je ale jiný. Také máte kamaráda, který může sníst cokoli a nikdy nepřibere ani kilo? A co kamarádka, která si stěžuje, že se jen podívá na jídlo a už přibírá? Lidé zkrátka mají různé tempo metabolizmu, a stejně tak psi. Každý z nich je také do jiné míry aktivní. Instrukce na našich baleních jsou postaveny na jedné rovnici a předpokládají, že každý pes je „průměrně" aktivní. Někteří psi budou samozřejmě potřebovat více krmení než průměrně aktivní pes, protože budou jednoduše vyvíjet více aktivity, zatímco některým psům vystačí méně jídla, pokud dávají přednost menšímu množství pohybu a rádi se povalují.

Štěňata vyžadují mnohem větší příjem energie na kilogram tělesné váhy než dospělí psi. Podobně také mladší štěňata potřebují více kalorií než štěňata starší. Pokud kupříkladu budete mít dvě štěňata, které obě váží 5 kg, a jednomu bude 10 týdnů, zatímco druhému 10 měsíců, zjistíte, že to desetitýdenní štěně bude ve skutečnosti vyžadovat o trochu více jídla než to desetiměsíční.

O tělesném stavu vašeho mazlíčka si promluvte s veterinářem. Nejlepší pro jeho zdraví je udržovat ho ve štíhlé kondici. Krmte ho tak, aby byl štíhlý a ve formě, a pamatujte, že to nutně nemusí znamenat množství krmiva, které je uvedené na balení. Pokud zjistíte, že mu servírujete méně než polovinu doporučeného množství pro jeho věk a váhu, bude lepší, když se poradíte s veterinářem a zvážíte přechod na méně kalorický druh krmiva.

zpět na FAQ předchozí další