Taste of the Wild. Je to divočina!

Oficiální web distributora pro ČR a SR. Made in the USA.

Krmení a výživa Otázky a odpovědi

Mohu krmit svého psa zbytky ze stolu?

Nejlepší je, když psa zbytky ze stolu krmit nebudete. Někdo rád mazlíčkům jídelníček pro svěžest a lepší chuť obohatí lidským jídlem. To nutné není, ale také to není škodlivé, pokud je to rozumně a s mírou a váš mazlíček zkonzumuje adekvátní množství kompletní a vyvážené stravy, aby nedošlo k nedostatkům některých živin.

Problém s podáváním zbytků je hlavně způsob, jakým naše jídla připravujeme. Často používáme koření, které je pro mazlíčky příliš silné, případně dokonce škodlivé. Zvířecí mazlíčci by také vůbec neměli jíst cibuli a česnek. Způsob, kterým připravujeme naše pokrmy, je také nevhodný tím, že obsahuje hodně tuků. Pokud veterinář doporučí podávat psovi maso kvůli podrážděnému žaludku, vždycky by mělo být vařené, protože se tak zbaví většiny tuku. My sami si zřídka maso, které si chystáme naservírovat k večeři, vaříme.

Když psa krmíme od stolu, zvykne si během jídel žebrat. Krmte vašeho mazlíčka jeho vlastním, zdravým krmivem během vašeho pravidelného času jídla. Bude tak spokojený a zamezíte tím žebraní o dobroty ze stolu. Krmení od stolu také zapříčiňuje vybíravost. Váš mazlíček si může začít nechávat místo na věci, které mají přijít ze stolu, místo svého vlastního jídla. Vy si to potom můžete vyložit tak, že mu jeho kvalitní krmivo tolik nechutná, i když to ve skutečnosti není pravda. Prostě akorát nemá takový hlad, protože dostává věci ze stolu, a ví, že něco možná dostane, když misku nevyprázdní.

Udělejte sobě i svému mazlíčkovi službu a dopřejte mu zdravou a vyváženou stravu, která je připravena přímo pro něj a držte se toho. Pokud mu chcete přilepšit, dejte mu lžíci jídla z konzervy, pamlsek nebo sušenku, nebo třeba pamlsek na čištění zubů, abyste jeho chrup udrželi krásně čistý.

zpět na FAQ předchozí další