Taste of the Wild. Je to divočina!

Oficiální web distributora pro ČR a SR. Made in the USA.

Zdraví a životní styl Otázky a odpovědi

Jak se zbavím blech?

Blechy jsou u psů a koček běžným problémem a hlavní příčinou jejich alergií. Dermatitida z bleší alergie se může objevit i po kousanci od jediné blechy, takže si nutně nemusíte všimnout žádných stop většího zablešení.

Nejlepším lékem je v tomto případě prevence. V závislosti na tom, v jakém klimatu žijete, můžete využít různá preventivní sezónní opatření nebo sáhnout po celoročním řešení. Váš veterinář vám bude schopen poradit, jaké je nejlepší opatření pro místo, kde žijete.

Nejlepší přípravky jsou ty, které pořídíte u svého veterináře. Existuje několik značek, ale většina veterinářů vám nabídne několik variant nebo jednoduše svou nejoblíbenější ověřenou značku. Tyto přípravky se aplikují lokálně na povrch kůže a jsou absorbovány do tukové vrstvy kůže. Nejsou absorbovány do oběhového systému, takže nejsou toxické. Většina přípravků se aplikuje každý měsíc a zabrání blechám dostat se na vašeho mazlíčka a zakousnout se.

Buďte opatrní, když budete přemýšlet o přírodních či preventivních řešeních. Česnek je pro mazlíčky jedovatý, a ani nebylo prokázáno, že působí proti blechám. Rozmyslete si proto pořádně, jestli takové řešení chcete zvolit. Pokud chcete vyzkoušet přírodní prevenci, promluvte si s nějakým všestranným veterinářem o tom, jaké látky jsou pro tento účel pro mazlíčky bezpečné.


zpět na FAQ předchozí další