Taste of the Wild. Je to divočina!

Oficiální web distributora pro ČR a SR. Made in the USA.

Zdraví a životní styl Otázky a odpovědi

Moje kočka má problémy s močovým měchýřem. Máte vhodnou stravu na tento problém?

Nevyrábíme žádná krmiva na základě receptur, které by byly určeny specificky na léčbu močových cest u koček. Všechny naše kočičí receptury jsou navrženy tak, aby udržovaly pH moči v hladině 6,1–6,4. To je ideální rozmezí pro to, aby se netvořily struvitové krystaly. Ve většině případů to také stačí k tomu, aby se netvořily kameny šťavelanu vápenatého, nicméně některé kočky mohou potřebovat specifičtější stravu, která zajistí vyšší pH moči. K tomu je určena například receptura pro starší kočky.

Krmení konzervovanou stravou se považuje za dobrou prevenci proti tvorbě kamenů, protože se zvýší celkový příjem vody a moč se tak zředí. Kočky mají obvykle koncentrovanou moč, takže se má za to, že její zředění při prevenci problémů s močovými cestami pomáhá. Kočky, které trpí chronickými problémy s močovými cestami, také nadměrně reagují na stres. Jakýkoli stresový podnět v jejich okolí může spustit vlnu problémů s močovým měchýřem. Někdy může rozvinutí problému způsobit také změna stravy strava (dokonce i přechod na vhodnou stravu).

Jakákoli kočka, která kdykoli trpěla zdravotním problémem, jako jsou například močové kameny, by měla projít podrobnou zdravotní prohlídkou a její strava by měla být prodiskutována s veterinářem. Pokud měníte stravu, udělejte to velice postupně a pozvolna (2–4 týdny), abyste problémům zabránili.


zpět na FAQ předchozí další