Taste of the Wild. Je to divočina!

Oficiální web distributora pro ČR a SR. Made in the USA.

Zdraví a životní styl Otázky a odpovědi

Můj pes má občas průjem. Může to být krmivem, které kupuji?

Průjem nebo měkčí stolice jsou častým problémem, na který si majitelé mazlíčků stěžují. Zvláště pak majitelé, kteří venčí psy na vodítku nebo ti, kteří musí uklízet kočičí toaletu. Intolerance na určitě části jídelníčku mohou určitě způsobit zažívací problémy, které mohou vést ke zvracení a/nebo k průjmu. Pokud by však váš mazlíček nesnášel dobře cokoli v krmivu, které mu pravidelně dáváte, viděli byste zažívací problémy každý den, ne jen jednou za čas.

U psů, kteří mají průjem jen občas, je nejčastějším viníkem něco neobvyklého, co snědli, a normálně to ve svém jídelníčku nemají. Může to být pamlsek nebo nějaká dobrota, kterou našli na zahradě nebo na procházce. Je NEMOŽNÉ zabránit psovi, aby si někdy ze země nesebral něco, co by neměl, a nesnědl to. Někteří psi to dělají jen občas, ale někteří to dělají neustále. Pokud se průjem objeví pokaždé, když psovi dáte určitý typ pamlsku, přestaňte mu ho dávat a uvidíte, jestli problém ustoupí.

Pokud váš pes trpí občasnými obdobími průjmu, promluvte si s veterinářem, zda nebude lepší přidat do jídelníčku nějaké probiotikum. Probiotika jsou zdravé bakterie, které podporují správné zažívání. Jedním příkladem potraviny, která obsahuje probiotika, je jogurt. Obyčejný odtučněný jogurt, který občas přidáte do misky, může udělat zázraky (ne všichni mazlíčci však tolerují jogurt a nejedná se o doporučení pro všechna zvířata, takže se poraďte s veterinářem).

Kočky, které trpí průjmem, jsou trochu tvrdším oříškem. Pravidelný vracející se průjem není u koček tak běžný. Někdy může být vyvolaný stresem, ale ten se častěji spíše projeví krví ve stolici. Pokud má vaše kočka průjem jeden den a pak je měsíce vše v pořádku, není asi důvod se znepokojovat. Pokud se však průjem pravidelně vrací, cesta k veterináři je rozumným nápadem.


zpět na FAQ předchozí další