Taste of the Wild. Je to divočina!

Oficiální web distributora pro ČR a SR. Made in the USA.

Zdraví a životní styl Otázky a odpovědi

Mám očekávat změny ve stolici, když svého mazlíčka začnu krmit krmivem Taste of the Wild?

Při každé změně v jídelníčku vašeho mazlíčka existuje možnost, že si všimnete změn v charakteru stolice. To platí dvojnásob, pokud se nové krmivo od toho původního výrazně liší.

Pokud jídelníček měníte, je nejlepší to dělat velice pozvolna. To znamená, že když podáváte nové krmivo poprvé, mělo by tvořit pouze 25 % z celkového množství jídla za celý den. Pokud tedy váš pes spořádá dvě misky jídla denně, jedna čtvrtina misky připadne na Taste of the Wild a tři čtvrtiny na krmivo, ze kterého přecházíte. Takto to dělejte 2–3 dny. Pokud je stolice v této fázi pevná, zvyšte podíl krmiva Taste of the Wild v misce na tři čtvrtiny a to praktikujte další 2–3 dny. Nakonec začněte podávat samotné Taste of the Wild.

Psi jsou podobní lidem, co se týče počtu bakterií, které žijí v jejich zažívacím traktu. Díky tomu se zažívacím potížím jejich trávicího systému v období přechodu na nové krmivo dá předcházet zamícháním obyčejného odtučněného jogurtu do jednotlivých porcí. Živé kultury v jogurtu pomohou vyvážit mikroflóru trávicího traktu a minimalizovat nadýmání nebo řidší stolici, což jsou problémy, které se někdy při změně jídelníčku objevují.

Každopádně očekáváme, že kvalita stolice zůstane při přechodu na Taste of the Wild minimálně stejná, nebude-li dokonce lepší. Jakkoli to však může platit pro většinu mazlíčků, určitě se najdou někteří, kteří prostě nějakou recepturu snášet nebudou. To může být způsobeno netolerancí na některou z ingrediencí v receptuře, nebo dokonce alergií na některou z ingrediencí. Příznaky netolerance krmiva mohou zahrnovat větší stolici než je obvyklé, velmi páchnoucí stolici, průjem, zvracení, nebo dokonce problémy s pokožkou. Pokud váš pes trpí očividnou netolerancí po postupném přechodu na naše krmivo, vyzkoušejte jinou recepturu s jiným zdrojem bílkovin.


zpět na FAQ předchozí další